Szkoła w Zlinie w Czechach:

OBCHODNÍ AKADEMIE TOMÁŠE BATI A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA EKNOMICKÁ

Wszystko zaczęło się 5 lat temu. W trakcie poszukiwania partnera do współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami nasza szkoła partnerska ze Zlina skontaktowała się z naszą szkołą. Wybór padł na naszą szkołę gdyż jesteśmy szkołami o podobnym profilu, a naszym celem już od samego początku jest wymiana doświadczeń i dzielenie się doświadczeniem w zakresie nauczania zawodowego i językowego.

Wiosną 2003 Obchodní akademie Tomáše Bati A Vyšší odborná škola ekonomická otrzymała zaproszenie, które zostało przyjęte i w czerwcu tego roku mogliśmy po raz pierwszy gościć delegację z Czech.

Od tego czasu miały miejsce cztery wizyty w ramach wymiany. Bogaty program pobytu obejmował udział w lekcjach pokazowych,  w wydarzenia kulturalno-rekreacyjne. Młodzież i opiekunowie obu szkół brali udział w licznych wycieczkach. Była to niepowtarzalna okazja poznania historii, tradycji i kultury danego kraju i regionu.

Adres:    761 57 Zlín,

T. G. Masaryka 3669,

pošt. schránka 57,

Szkoła w Kaiserslautern (Niemcy)

BERUFSBILDENDE SCHULE II WIRTSCHAFT UND VERWALTUNG

Już od ponad 17 lat nasza szkoła współpracuje ze szkołą BBS II w Kaiserslautern (Niemcy). W ramach tej współpracy prawie co roku dziesiecioosobowa grupa uczniów wraz z dwoma opiekunami z partnerskiej szkoły odwiedza naszą szkołę lub my wyjeżdżamy do Niemiec. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech poznajemy tradycje, zwyczaje i obyczaje rejonu Rheinland-Pfalz, a nasza młodzież ma okazję zetknąć się z "żywym" językiem niemieckim. Goszcząc naszych niemickich gości w Polsce pokazujemy im naszą kulturę i wspólnie odkrywamy uroki naszego Śląska.

Adres:   Martin-Luther-Straße 20

67657 Kaiserslautern