Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech
 

Szkoła w Zlinie w Czechach:

 

OBCHODNÍ AKADEMIE TOMÁŠE BATI A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA EKNOMICKÁ

  Wszystko zaczęło się 5 lat temu. W trakcie poszukiwania partnera do współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami nasza szkoła partnerska ze Zlina skontaktowała się z naszą szkołą. Wybór padł na naszą szkołę gdyż jesteśmy szkołami o podobnym profilu, a naszym celem już od samego początku jest wymiana doświadczeń i dzielenie się doświadczeniem w zakresie nauczania zawodowego i językowego.

 Wiosną 2003 Obchodní akademie Tomáše Bati A Vyšší odborná škola ekonomická otrzymała zaproszenie, które zostało przyjęte i w czerwcu tego roku mogliśmy po raz pierwszy gościć delegację z Czech.

Od tego czasu miały miejsce cztery wizyty w ramach wymiany. Bogaty program pobytu obejmował udział w lekcjach pokazowych,  w wydarzenia kulturalno-rekreacyjne. Młodzież i opiekunowie obu szkół brali udział w licznych wycieczkach. Była to niepowtarzalna okazja poznania historii, tradycji i kultury danego kraju i regionu.

  Adres:    761 57 Zlín,  

                 T. G. Masaryka 3669,

                 pošt. schránka 57,

  http://www.oazlin.cz

 

 Szkoła w Kaiserslautern (Niemcy)

 

 BERUFSBILDENDE SCHULE II WIRTSCHAFT UND VERWALTUNG

  Już od ponad 17 lat nasza szkoła współpracuje ze szkołą BBS II w Kaiserslautern (Niemcy). W ramach tej współpracy prawie co roku dziesiecioosobowa grupa uczniów wraz z dwoma opiekunami z partnerskiej szkoły odwiedza naszą szkołę lub my wyjeżdżamy do Niemiec. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech poznajemy tradycje, zwyczaje i obyczaje rejonu Rheinland-Pfalz, a nasza młodzież ma okazję zetknąć się z "żywym" językiem niemieckim. Goszcząc naszych niemickich gości w Polsce pokazujemy im naszą kulturę i wspólnie odkrywamy uroki naszego Śląska.

Adres:   Martin-Luther-Straße 20

            67657 Kaiserslautern
          
www.BBSII-kl.de

http://www.bbsiikl.de/pages/schulleben/partnerschulen.php

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech